Markdown on kerge märgistuskeel, mida saab kasutada vorminguelementide lisamiseks tavatekstiga tekstidokumentidesse. John Gruberi poolt 2004. aastal loodud Markdown on nüüdseks üks maailma populaarsemaid märgistuskeeli.
Markdowni kasutamine erineb WYSIWYG-redaktori kasutamisest. Sellises rakenduses nagu Microsoft Word klõpsate sõnade ja lausete vormindamiseks nuppudele ning muudatused on kohe nähtavad. Markdown ei ole selline. Markdowniga vormindatud faili loomisel lisate tekstile Markdowni süntaksi, et näidata, millised sõnad ja fraasid peaksid teisiti välja nägema.
Näiteks pealkirja tähistamiseks lisate selle ette numbrimärgi (nt # pealkiri üks). Või et muuta fraas paksuks, lisate kaks tärni enne ja pärast seda (nt Tee tekst on rasvane). Markdowni süntaksiga harjumine võib võtta aega, eriti kui olete harjunud WYSIWYG-rakendustega. Järgneval ekraanipildil on kujutatud Markdown-faili, mis kuvatakse Visual Studio Code’i tekstiredaktoris.

Saate lisada Markdowni vorminduselemendid tavatekstifaili, kasutades tekstiredaktori rakendust. Või võite kasutada ühte paljudest Markdown-rakendustest macOS, Windows, Linux, iOS ja Android operatsioonisüsteemidele. Samuti on olemas mitu veebipõhist rakendust, mis on mõeldud spetsiaalselt Markdownis kirjutamiseks.
Sõltuvalt kasutatavast rakendusest ei pruugi teil olla võimalik vormindatud dokumendi eelvaadet reaalajas vaadata. Aga see on okei. Gruberi sõnul on Markdowni süntaks loodud nii, et see oleks loetav ja märkamatu, nii et Markdown-failide teksti saab lugeda isegi siis, kui seda ei renderdata.